Domácí solné jeskyně Salin

Prohlédnuté produkty

Domácí solná jeskyně Salin S2

4701.0010

Nový produkt

Solný přístroj pro čištění vzduchu

SALIN S2

 

zajistí čistění vzduchu v prostoru s objemem 35-40 m3

(běžný pokojový byt, kancelářské prostory);

Více informací

2 648 Kč s DPH

-1 730 Kč

4 378 Kč s DPH

Více informací

Solný přístroj pro čištění vzduchu

SALIN S2

 

zajistí čistění vzduchu v prostoru s objemem 35-40 m3

(běžný pokojový byt, kancelářské prostory);

 

 

Technická data:
Jmenovité napětí: 230 V / 6-12V.
Nominální výkon: 10W
Doporučené množství využití prostoru: max. 40m3
Doporučené použití: 6 - 10 hodin denně
Životnost filtračního bloku: 4 - 6 měsíců
Hmotnost: max. 1 kg
Celkové rozměry (mm): 105 x 135 x 145
Úroveň hluku: max. 50 dB

 

 

Součástí balení je:

- přístroj Salin S2 vč. 1 ks solného filtru

- síťový adaptér

- český návod na použití

 

Regulace otáček modelu SALIN S2 se provádí volbou napětí na adaptéru:

 

 

 

 

Domácí solné jeskyně

 

v sobě spojují zesílené mořské klima a účinky podzemních solných dolů

 

Solné jeskyně a haloterapie  zažívají v současné době velký "boom". Obrovskou nevýhodu však představuje cena za pořízení či stavbu takovéto
jeskyně, která se může vyšplhat do stovek tisíců až milionů korun. Také vstupné do těchto zařízení se pohybuje od 90 Kč do 150 Kč na osobu, což představuje při dodržení doporučované kompletní kůry (5 - 10 vstupů) také nemalé náklady.

 

Naše NOVINKA Vám nabízí levné a praktické řešení přímo pro Váš byt, dům či kancelář. Přístroj je vhodný také do zdravotnických zařízení, nemocničních či hotelových pokojů, škol, školek apod. Pořizovací cena je nízká a filtrační blok lehce vyměnitelný. Výměna filtračního bloku za 4 - 6 měsíců (podle intenzity nastavení ventilátoru). Životnost přístroje se pohybuje v řádech let.

 

Pobyt v solné jeskyni působí blahodárně proti nemocem jako je astma, lupénka, alergie, povzbuzuje imunitní systém a zlepšuje projevy senné rýmy a dalších chorob horních a dolních cest dýchacích. Naše DOMÁCÍ SOLNÉ JESKYNĚ v sobě spojují jak zesílené mořské klima, tak léčebné účinky podzemních solných dolů.

 

Sůl působí antibakteriálně a jako přírodní konzervant, dezinfikuje ovzduší a ionizuje vzduch. Pro nejlepší ozdravné účinky doporučujeme použít přístroj minimálně 8 hodin denně (vhodné v průběhu noci). V tomto případě jsou náklady na provoz  max. 5,- Kč za den.

SALIN S2 zajistí čistotu vzduchu v prostoru s objemem cca 40m3, a přístroj

SALIN PLUS cca 150 m3.

U  přístroje NEJSOU ZNÁMÉ ŽÁDNÉ VEDLEJŠÍ ÚČINKY!

 

 

 

POUŽITÍ:

Pomocí zařízení SALIN se zajistí snížení zánětlivých edémů v celém dýchací ústrojí, což umožňuje postupné snižování dávek a specifických léků k větší účinnosti lékařského ošetření.

Zlepšuje funkci dýchacího ústrojí, což je zásadní pro zajištění dobrého zdravotního stavu, umožňuje vyřešení velkého množství dýchacích problémů a obecně zlepší odolnost vůči různým respiračním onemocnění pro všechny uživatele. Chcete-li dosáhnout výraznějšího efektu, doporučujeme používat přistroj minimálně 8-10 hodin denně. V prvním období používání (alespoň jeden měsíc) se doporučuje intenzivní léčebná kůra zejména v noci.

Přístroje pro čistění vzduchu jsou určeny do místnosti 30-40 m3 - verze SALIN S2 a až 150 m3 - verze SALIN PLUS.

Používejte přístroje co nejdelší dobu v místech, kde se nacházíte - doma nebo v kanceláři. Pokud je to možné, zapněte zařízení 1-2 hodiny před vstupem do místnosti.

Doporučujeme umístit přistroj do výšky cca 80 cm a do vzdálenosti 0,5 - 1,2 m od uživatele, a to zejména v místnostech s vyšším objemem, než je stanoveno. Nedoporučuje se používat přístroj venku nebo v prostorách s velkou vlhkostí a páry (koupelny, bazény, sauny, sklepy,atd.), v zaprášených prostorech, v místnostech s olejových aerosoly (kuchyně). Snižuje se tím doba použití filtračního bloku!

 

 

PŘÍSTROJ JE VHODNÝ PRO:

 • Váš byt či dům
 • kanceláře
 • zdravotnická zařízení,
 • nemocniční pokoje
 • hotelových pokoje,
 • školní třídy,
 • školky apod.

 

 

 

 

Účinky užívání

 

 

HYGIENICKÉ ÚČINKY

Pří používání přístroje SALIN lze pozorovat všeobecný účinek na zlepšení kvality ovzduší:

 • usazování prachu,
 • odstranění cigaretového kouře,
 • eliminuje nepříjemné pachy (pot, plísně, staré knihy)
 • zlepšuje kvalitu ovzduší, které se stane svěží a příjemné pro dýchání

 

 

 

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

Uvnitř bytů nebo kanceláří vytváří klima solné jeskyně a slouží k pohodlnějšímu a příjemnějšímu odpočinku nebo práci.

Používání přístroje SALIN ukázalo řadu obecně prospěšných účinků u lidí zdravých i s různými onemocněními dýchacích cest, a to především:

 • zvýšení odolnosti proti nachlazení,
 • klidný a uklidňující spánek,
 • psychický pohodový stav, psychika
 • snížení dýchacích problémů, chrápání.

 

 

 

LÉČEBNÉ ÚČINKY

 

Používání přístroje lidmi s onemocněním dýchacího ústrojí zdůrazňovaly řadu příznivých účinků pro onemocnění horních a dolních dýchacích cest. V ORL onemocnění, SALIN dokazoval že může být velkou pomocí v případě rýmy, zánětu dutin, zánětu hrtanu, a všeobecnému znecitlivění nebo alergických problémů. V plicních onemocnění bylo dosaženo příznivých výsledků v případě astma, asthmatiformé bronchitidy, bronchitidy, bronsectazy, silikózy, využití při zotavení TB, mucoviscidozy.

Příznivé účinky byly pozorovány v několika dalších případech nedostatečného dýchání, například při srdečních případech nebo problémech způsobených štítnou žlázou. Lidé s dýchacími problémy rychle ucítí výrazné zlepšení kvality ovzduší, snadněji se jim bude dýchat.

 

Velice pravděpodobně zjistíte výrazně příznivé účinky, kdy snížíte nebo dokonce nebudete muset používat inhalační spreje. Doporučujeme ale věnovat zvláštní pozornost vašemu aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Pro své blahodárné účinky, je čistička vzduchu SALIN všeobecně doporučená jako doplněk, pro lidi s dýchacími problémy, ale také u zdravých lidí, ke zvýšení odolnosti dýchacího ústroji.

Pro své účinky fluidizace respiračních sekretů a posílení vibrací umožňuje odstranění sekretu dýchacích cest a tím zajistí "pohodlné" dýchání.

Pročisťuje nosní dutiny a dokonce snižuje chrápání.

 

 

 

ZVLÁŠTNÍ UPOZORNĚNÍ

 

V ojedinělých případech se může na začátku léčebné kůry objevit zvýraznění jevu kašle. Řídnutí sekretů dýchacího ústrojí aktivuje proces jejich odstranění. Kašel je hlavním mechanismem pro dosažení tohoto procesu. Pokud jsou záchvaty kašle příliš dotěrné, snižte napětí zařízení na 6 V, popřípadě zkraťte dobu používání přístroje. Zdůrazňujeme ještě jednou, kašel v této souvislosti není sám o sobě alarmujícím faktorem, pokud není příliš intenzivní.

Každodenní používání se postupně zvyšuje od 1-2 hodiny až na 6-8 hodin a za 2-3 týdny zmíněné jevy zmizí.

V prvních dnech používání přístroje SALIN je množství vyzařované soli ve vzduchu větší a je možné, že všeobecné účinky na dýchací ústroji mohou být intenzivnější.

 

Pro osoby s omezením spotřeby soli:

Přínos soli ze vzduchu produkované přístrojem SALIN je velice malý, méně než 0,2 g / den v prvních 10 dnech používání a méně než 0,1 g / den během prvního měsíce používání. Toto množství soli se dostane na povrch epitelu dýchacích cest a je odstraněno hlenem. Z těchto důvodů se odhaduje, že nepůsobí problémy lidem s těžkým omezením spotřeby soli.

 

Jako další ochranné opatření, doporučujeme zařízení zapínat na 9V po dobu 3 - 4 dnů v odděleném prostoru s cílem odstranění jemné prachové soli, která se tvoří při přepravě přístrojů. Postupně můžeme přistoupit na ventilaci vzduchu uvnitř. Během této doby by pacient s problémy se spotřebou soli neměl přijít do styku se vzduchem vyrobeným přístrojem. Po uplynutí tohoto období se přístroj může postupně používat.

 

Účinky snížení napájecího napětí jsou sníženy průtokem vzduchu a hluku. Pokud by Vám vadil hluk přístroje můžete snížit napájecí napětí zařízení. Kromě výše uvedených případů se nedoporučuje snížení napájecího napětí, protože klesá množství vyčištěného vzduchu.

 

POZOR!

Nepřerušujte nebo neměňte stávající léčbu!

Nezanedbávejte pravidelné lékařské kontroly!

Dodržujete lékařské rady svého lékaře!

Neměňte své chování jinak, než jste zvyklí!

Příznivý účinek používání čističky vzduchu se upevňuje pomalu během měsíce či dokonce několika let!

Účinky lázeňské procedury v solném dole se hromadí postupně po letech, ale s velkolepými výsledky!

 

 

 

 

 

 

ZPŮSOB LÉČEBNÝCH ÚČINKŮ - Všeobecné účinky

 

Sodné ionty jsou uznávány, a to jak v odborné literatuře, tak většinou lékařů, jako hlavní stabilizátor buněčné membrány na úrovni epitelu dýchacích cest. V přítomnosti sodných iontů probíhá fluidizace bronchiální sekrece horních dýchacích cest, a tím se zvyšuje množství solné fáze z hlenu. Kromě toho je aktivován ciliární pohyb, což vede k rychlému odstranění respiračních sekretů. Platí to dokonce i v případě chronických kuřáků, kde je známo, že je tato činnost značně oslabená.

 

Sodné ionty způsobují snížení edému horních aerodigestivních cest (plocha palatinu, oblast jazyku a mandlí), který bývá často u osob s chronickým chrápáním. Zánětlivý edém, na úrovni středních nosních dutin se snižuje také, což vede k obnovení jeho propustnosti a drenáže vedlejších nosních dutin. Toto zjištění je obecně známé a tvoří základní klinické doporučení v různých chronických onemocnění dýchacích cest, pro mořské aerosolové a lázeňské léčby v sanatoriích a solných dolech.

 

 

 

VÝMĚNA FILTRAČNÍHO BLOKU

S cílem optimálního udržování parametrů a schopnosti čištění vzduchu se doporučuje výměna filtračního bloku po době čtyř až šesti měsíců používání následujícím způsobem:

 • vyjměte napájecí zdroj (adaptér) ze zásuvky;
 • vyjměte zástrčku ze zadního konektoru přístroje;
 • vytáhněte víko přístroje a vyjměte použitý filtrační blok;
 • pečlivě vložte nový filtrační blok na své místo a víko přístroje nasaďte zpět, u modelu SALIN S2 jej zajistěte dvěmi samolepícími štítky SALIN;
 • obnovte napájení přístroje.

 

 

 

ZVLÁŠTNÍ POKYNY

 • Nepoužívejte připojení pro jiné napětí než 6-9 V stejnosměrný proud!
 • Napájecí kabel nelze nahradit. Pokud je vadný odpojte adaptér, ten je nefunkční!
 • Chraňte přístroj proti silným mechanickým nárazům!
 • Neskladujte a nepoužívejte přístroje v prostředích s vysokou vlhkostí nebo vystavení postřiku vodou!
 • Pokud zjistíte únik roztoku soli ze zařízení, odpojte jej od napětí. Obraťte se na prodejce nebo zástupce výrobce pro další dodatečné podrobnosti a vyřešení problému.

 

 

Záruční doba na konstrukční vady na přístrojích SALIN je 24 měsíců ode dne zakoupení.

V záruce nejsou zahrnuty filtrační bloky, které se nahrazují dle návodu k použití.

Průměrná doba užívání je 4 roky.

Záruční a pozáruční opravy mají být provedeny pouze u dovozce nebo výrobce. Záruční opravy výrobků SALIN jsou bezplatné.