Filtrovat podle

Kategorie

Kategorie

3M Soft Cast

3M™ Soft Cast, polotuhá (semirigidní) lehká sádra

Špičkou v lehké sádře je tzv. semirigidní lehká sádra.
Tato polotuhá varianta umožňuje mimo jiné i sprchování a koupání ve vaně.
3M Soft Cast je tkaný materiál napuštěný vodou aktivovatelnými pryskyřicemi.
Zůstává polotuhý a ohebný, takže poskytuje funkční oporu při léčbě poranění měkkých tkání a při aplikaci ortopedických castů.
3M Soft Cast je speciálně navržen k tomu, aby lékař mohl zvolit úroveň tuhosti potřebnou ke stabilizaci konkrétní zlomeniny / místa poranění a umožnil tak ostatním částem končetiny fungovat co nejlépe. 
 
Je snadné ho jak vytvořit, tak sejmout, má všestranné použití a poskytuje pacientům nebývalý komfort. 
Obvaz dokonale přiléhá. 
Není potřeba podkládat vatou. 
Variabilní opora. 
Při použití dlahy 3M Scotchcast Longuette nebo 3M Scotchcast Plus a fixačního obvazu 3M Soft Cast je možno cíleně stabilizovat problematické oblasti.

Určené použití: Samostatně (bez vyztužení) je Soft Cast určen k použití v případě, že je zapotřebí stabilizovat, ale nevyžaduje se tuhé znehybnění, například při mnoha různých sportovních úrazech, jako nápravná sériová fixace v pediatrii, sekundární a
terciální fixace při různých ortopedických problémech, jako tlakový obvaz na zmirňování otoků apod. Za vhodnost konkrétní aplikace nese odpovědnost kvalifikovaný lékař.

Charakteristiky výrobku: Soft Cast je tvořen pletenou tkaninou, která je impregnovaná polyuretanovou pryskyřicí. Působení vody nebo vlhkosti spustí chemickou reakci, která způsobí ztvrdnutí materiálu. Hotový obvaz si uchová tvar, zůstane pružný na dotyk, zároveň ale nebude vykazovat vlastnosti elasticity ve smyslu natažení (prodloužení).

Skladování výrobku: Každá role pásky Soft Cast je balena v zataveném obalu. Je třeba dávat pozor, aby nedošlo k poškození obalu, což by vedlo k předčasnému vytvrzení role. Soft Cast se musí skladovat na chladném, suchém místě. Je třeba se vyhýbat extrémním teplotám a vlhkosti.

Poznámka:
Při třech silných stisknutích ponořené role bude doba tvrdnutí přibližně tři minuty.

3M Soft Cast

Počet produktů: 8

Zobrazení 1-8 z 8 položek

Aktivní filtry